David Lanc

David Lanc

ZKUŠENOSTI A PROJEKTY

ORGANIZACE

 • Současnost 2020

  SysAdmin a správce VDS

  Moravskoslezské datové centrun p.o.

  Podílení se na budování Vysokorychlostní Datové Sítě a její následné správě, Účast na projektu Zálohování krajské korporace, správa síťových prvků, serverů a koncových stanic organizace včetně M365 a Azure AD.

 • Současnost 2015

  Konzultant a administrátor

  Cat In The Box s.r.o.

  Založení společnosti s cílem poskytování IT poradenských a administrátorskáých služeb, prodej hardware a okrajově poskytování hostingových služeb.

 • Současnost 2021

  Manažer projektu

  Orelsoft.cz (Crew.sk, Gamehosting.cz, lowpriceservers.eu)

  Vedení divize hostingových služeb, vyhodocování a plánování marketingových kampaní, tvorba cenové politiky, vedení týmu pracovníků hositngu, plánovaní nových postupů a funkcionalit systémů.

 • 2021 2014

  Správce serverů a vedení týmu podpory

  Orelsoft.cz (Crew.sk, Gamehosting.cz, lowpriceservers.eu)

  Vedení týmu zákaznické podpory včetně tvorby postupů a řešení krizové komunikace. Správa fyzických a virtuálních serverů včetně VMware virtualizační platformy. Návrhy nových funkcí administračního rozhraní.

 • 2015 2008

  Zakladatel a správce hostingu

  OSVČ - TS2.cz, TS3.cz, AlienHost

  Založení a kompletní vybudování profesionálních hostingových služeb. Z počátku se zaměřením na hráče PC her (Gamehosting a VoiceHositng), následně provoz Webhostingu, Virtuálních a Dedikovaných serverů. Cca 150 zákazníků a tisíce uživatelů.

 • 2008 2005

  Samostatná činnosti

  Bez právní formy

  Poskytování bezplatných hostingových služeb zejména pro hráče PC her. Založení a vedení esport týmu.

PROJEKTY

 • 2022 2021

  Vedení hostingové divize

  Orelsoft.cz (Crew.sk, Gamehosting.cz, lowpriceservers.eu)

  Od roku 2021 mám nastarosti vedení hostingové divize Orelsoft pod které spadá řada značek na Českém, Slovenském a Polském trhu. Mým úkolem je řízení projektu, plánování jeho rozvoje, realizace nových produktů a dohled nad fungováním po technické i finanční stránce.

 • 2022 2015

  Vývoj systému Hydra 2.0

  Orelsoft.cz (Crew.sk, Gamehosting.cz, lowpriceservers.eu)

  Mým úkolem je návrh nových funkcí administračního rozhraní dle nových trendů a požadavků zákazníků i pracovníků. Mezi realizované moduly patří mimo jiné zcela přepracovaná správa a monitoring virtuálních serverů, upgrade ticket systému s cílem dosažení vyšší přehledností a efektivity,  nebo nasazení 2FA autorizace.

 • 2019 2019

  Návrh a dodávky zakázkových serverů

  Orelsoft.cz (Crew.sk, Gamehosting.cz, lowpriceservers.eu)

  Na základě poptávky a neexistence hotových řešení na trhu jsem realizoval návrh, testování i dodávku vlastních serverů na platformě AMD Ryzen v rackovém provedení. Určení bylo pro specifické nasazení v rámci hostingu nejnáročnějších herních serverů.

 • 2020 2016

  Anti-DDos ochrana

  Orelsoft.cz (Crew.sk, Gamehosting.cz, lowpriceservers.eu)

  V rámci tohoto projektu jsem monitoroval a vyhodnocoval probíhající síťové útoky a možné zranitelnosti. Na základě podkladů probíhaly konzultace a nastavování pravidel jak s lokálními správci tak i dodavateli konektivity a také organizací poskytující síťovou filtraci.

 • 2016 2016

  Craftcon

  Orelsoft.cz (Crew.sk, Gamehosting.cz, lowpriceservers.eu)

  V rámci Minecraft komunitního festivalu Craftcon jsem zajišťoval technickou a organizační podporu herní zóny provozovanou pod značkou Gamehosting.cz. Cílem bylo zviditelnění této značky mezi návštěvníky festivalů a podpořit prodeje hostingových služeb.

 • 2015 2010

  TeamSpeak 3 hosting

  TS3.cz

  Na základě mnoha let zkušeností s provozem TeamSpeak 2 serverů a díky vysoké poptávky jsem z kraje roku 2010 spustil TeamSpeak 3 hosting pod značkou TS3.cz. Hosting získal za své působení stovky spokojených klientů a na přelomu roku 2014 / 2015 došlo k prodeji jiné společnosti. Hosting pod touto značkou funguje do současnosti.

 • 2015 2011

  Virtuální a dedikované servery

  TS2.cz, AlienHost

  Vlivem situace na GameHostingovém trzu a poptávce po nových typech služeb jsem provedl kompletní přeměnu dosavadního hostingu na zcela nové zaměření. Poskytování herních serverů bylo ukončeno a do nabídky nově přibyly virtuální a dedikované servery. To znamenalo nákup nového vybavení a také instalaci virtualizační technologie. Po mnoha testech jsem zvolil VMware server 2 a následně VMware ESXi pro jejich dobré administrační nástroje, spolehlivost a vysoký výkon.

  Všechny servery byly vlastní konstrukce s ohledem na požadované specifické konfigurace navrhované s ohledem na maximální výkon při minimální spotřebě energie.

 • 2010 2008

  Gamehostingové služby

  TS2.cz

  V roce 2008 jsem na základě získaných zkušeností spustil komerční hosting GameHostingových služeb pod názvem TS2.cz. Projekt se soustředil na v té době populární hry jako byly Vietcong, Counter Strike, Call of Duty a další. Již od počátku vznikal tento projekt na profesionální úrovni na špičkovém serverovém hardware a hostovaný v komerčním datovém centru s garantovaným 2x 100 Mbit připojením.

 • 2007 2005

  Projekt Budoucnost.Net

  Samostatná činnost

  V roce 2005 jsem začal tvořit studentský projekt jehož cílem bylo poskytování bezplatných služeb hráčům PC her z řad studentů. Projekt vzniknul s minimálním rozpočtem na serveru z použitého hardware a provozovaném na domácím kabelovém připojení 3 Mbit. V počátku zajišťoval běh herních public serverů a následně se přidaly možnosti hostingu TeamSpeak, Ventrilo a herních serverů včetně webhostingu. To vše pro koncové uživatele zdarma, ale bez jakýchkoli garancí kvality a dostupnosti služeb.

„Lepší je dosáhnout možného než snít o nemožném.“ – Alexej Pludek